Rīga Radio raidījumā Velopasaule tā vadītājs Romāns Meļņiks aktualizēja caur Twitter tīklu saņemto jautājumu par velosipēdu krāsošanu mājas apstākļos. Telefona sarunā savu pieredzi un viedokli pauda MiiT darbnīcas meistars Gundars Vaitekūns, bet tiešraidē studijā - bērnu trīs riteņu velosipēdu ražotāja SIA „Velo Machine” valdes priekšsēdētājs Edmunds Liepiņš.
Romāns Meļņiks: - Sociālajā tīmeklī www.twitter.com @Dzinja atsūtīja jautājumu: "kā mājas apstākļos vislabāk krāsot velo?". Tu MiiT velo darbnīcā to esi darījis profesionāli. Kā ir – vai ir iespējams mājas apstākļos nokrāsot velo?
Gundars Vaitekūns: - Principā, iespēja ir, bet ir jāvērtē arī kāda būs kvalitāte un kā velosipēds izskatīsies vizuāli. Ir jārēķinās, ka, mājās krāsojot velosipēdu, ir jāuzmana secība, kādā notiek krāsošana.
R.M.: -Varbūt tieši stilīgi, ja var redzēt, ka velosipēds krāsots mājās?
G.V.: - Ja tam pieiet mākslinieciski, tad jā. Pats ilgākais un svarīgākais ir sagatavošanās darbs – tur jāiegulda 95% darba un pati krāsošana būs atlikušie 5% darba.
R.M.: -Ja es nevaru izlemt – vai krāsot pašam vai labāk dot kādam profesionālim, man tāpat droši vien būtu pašam jānoņem krāsa, jānoslīpē un jāsagatavo. Sanāk, ka tie 95% darba tik un tā ir neizbēgami.
G.V.: - Tā ir. Krāsas ir divu veidu – viena ir pulverkrāsa, bet otra ir auto krāsa. Pulverkrāsa ir lētāka, bet auto krāsa ir dārgāka. Auto krāsas vērtība mērāma simtos latu, bet pulverkrāsa maksās ap trīsdesmit latu. Manuprāt, nav jēgas ieguldīt savu laiku, kasot nost visu krāsu, lai iegūtu labu efektu.
R.M.: - Tātad, trīsdesmit lati būtu kopā ar krāsas nokasīšanu?
G.V.: - Ja cilvēks izvēlas pulverkrāsu, tad ir iespējams nokasīt nost veco krāsu un uzklāt jauno. Tas būtu izdarāms viegli, ātri un savā ziņā pat ekoloģiski, jo, veicot procesu, netiek piesārņots ozons. Par krāsām – ir detaļas, kuru toni nevar izvēlēties – tām ir jābūt noteiktā tonī.
R.M.: - Tad sanāk, ka Tu neiesaki ņemties pašam ar velo pārkrāsošanu un vieglāk ir aiziet uz darbnīcu?
G.V.: -Ja ir vēlme pārkrāsot velosipēdu vienā tonī, tad jā, darbnīcā tas ir vienkāršāk.
R.M.: - Paldies Tev! Sarunas laikā ar Gundaru Vaitekūnu, arī SIA „Velo Machine” valdes priekšsēdētājs Edmunds Liepiņš minēja, ka labāk velosipēdu nekrāsot mājās. Edmund, kāda ir Jūsu pieredze šajā jomā?
Edmunds Liepiņš: - Jā, protams, krāsojums nebūs kvalitatīvs. Vislabāk būtu sagataves darbus veikt mājas apstākļos, taču profesionāli pārkrāsot - darbnīcā.
R.M.: - Faktiski, ietaupīt varētu tieši uz notīrīšanu un noslīpēšanu.
E.L.: - Krāsas noskrāpēšanas darbus cilvēks varbūt var izdarīt mājās ar smilšu papīru.
R.M.: -Kā ir ar velosipēdu krāsošanu Latvijā? Pietiekami daudz profesionāļu šajā jomā?
E.L.: - Tie, kuri krāso, ir profesionāļi – nevajadzētu baidīties, ka velosipēdu sabojās.
Un, kāda ir jūsu pieredze velo krāsošanā? Atsūtiet savu viedokli un, ja iespējams, arī bildes. Publicēsim.
Materiāls tapis sadarbībā ar Rīga Radio 94,5 FM www.RigaRadio.lv